Veselo přes kotáry (2011)

Jak to bylo

Tento mikroprojekt je zaměřen na podporu kulturních, sportovních a společenských akcí pořádaných ve městě Slavičín a v obci Horné Srnie. Výstupem celého projektu jsou akce, které se budou pravidelně konat i v příštích letech během jarních a letních měsíců. Partner projektu je slovenská obec Horné Srnie. http://www.veselopreskotary.eu/

Valašský a slovenský kumšt pro radosť aj užitek – součástí programu byly ukázky zdobení kraslic, pletení z vlny, proutí, vyřezávání ze dřeva, drátování hrnců, ochutnávka domácí a slovenské kuchyně (buchty, chleba a jiné).

 

Hrátky – neboli kulturní program žáků školy pro školy a veřejnost. Tradiční program byl doplněn o vystoupení žáků partnerské obce ze Slovenska a vystoupení se rovněž zúčastní delegace obce. Na vystoupení byly pozvány děti z Dětského domova Smolina.

 

Fotbalový turnaj – cílem akce bylo navázat sportovní partnerství mezi dvěma státy. Uspořádání mezinárodního turnaje žákovských družstev bude motivovat další děti školního věku k pravidelnému sportování. Turnaj bude rovněž základem následné spolupráce oddílů v dalších letech.

 

Jak to bylo po staru – smyslem akce bylo tradiční setkání s lidovými řemesly se společenskou zábavou a lidovou hudbou ve Slavičíně. Akce podporuje pokračování místních a regionálních tradic, vystoupení folklorních souborů a řemeslníků.

 

Výstava rukodělných výrobků

 

Celkové náklady: 13 208,46 EUR 
Celkové způsobilé náklady: 13 102,16 EUR
Dotace: 10 070,40 EUR
Vlastní zdroje:  3 138,06 EUR

 

 Tento mikroprojekt je spolufinancován Evropskou unií, z prostředku Fondu Mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

Publicita EU a mikroregion BBK

Vytvořeno 26.9.2011 16:14:41 - aktualizováno 8.3.2012 8:58:07 | přečteno 2343x | tajemnik
load