Cykloturistické odpočívadlo v Hrádku (2015)

Cykloturistické odpočívadlo 1

Na základě spolupráce města Slavičín s obcí Horné Srnie vznikl projekt, jehož hlavním cílem bylo doplnit infrastrukturu v blízkosti cyklostezky Slavičín – Hrádek navazující na další turistické a cyklistické trasy vedoucí na Slovensko.

  

V rámci projektu budou instalovány převážně dřevěné prvky poskytující turistům zázemí pro odpočinek doplněné o stojany na kola a herní prvky.

Rada města Slavičín rozhodla o zadání veřejné zakázky na stavební práce uchazeči AG Staving, s.r.o., Nádražní 170, Hrádek na Vlárské dráze, 763 21 Slavičín za cenu obvyklou ve výši 414 394,- Kč bez DPH. Realizace projektu byla zahájena předáním staveniště v dubnu 2015. Stavební práce budou ukončeny na konci dubna 2015.

Dne 15. 4. 2015 se uskutečnil kontrolní den za účasti partnera projektu z Horného Srnie, koordinátora projektu, dodavatele, technického dozoru a zástupců investora.

Dne 23. 4. 2015 se uskutečnil kontrolní den za účasti partnera projektu z obce Horné Srnie, koordinátora projektu, dodavatele, technického dozoru a zástupců investora.

Dne 12. 5. 2015 se uskutečnilo slavnostní otevření vybudovaného odpočívadla, které bylo spojeno s cyklovýletem a poznáním turistických a cyklistických cílů v okolí Slavičín. S dětmi z Horního Srní jsme vyrazili po cyklostezce přes Divnice do Hrádku na Vlárské dráze. Na místě vybudovaného odpočívadla jsme se přivítali se zástupci Horního Srní a dětmi ze Základní školy Malé Pole. Starosta Slavičína Ing. Jaroslav Končický informoval o financování projektu z Fondu mikroprojektů a spolupráci s Horním Srní.
Po zasazení stromu přátelství se celá skupina vydala přes Slavičín k Pivečkově lesoparku, kde jsme načerpali sílu na další cestu. Odtud jsme pokračovali po cyklostezce přes Nevšovou až do Luhačovic. V průběhu jízdy jsme několikrát zastavili, abychom odstranili technické závady na kolech. Cestu jsme zakončili okružní jízdou okolo přehrady v Luhačovicích.
Pro děti (menší i větší) byla jako odměna připravena pirátská stezka, kde si mohli vyzkoušet svoji zdatnost.
Cyklovyjížďku jsme zakončili společným obědem v Hrádku a pak už nás čekala jenom cesta domů – některé na kole a některé autobusem.
Za doprovod a hladký průjezd křižovatkami děkujeme Městské policii Slavičín, Obvodnímu oddělení Policie ČR Slavičín a Obvodnímu oddělení Policie ČR Luhačovice.


Publicita EU   BBK fond

Cykloturistické odpočívadlo Hrádek

Cykloturistické odpočívadlo 1

Cykloturistické odpočívadlo 1

 
Cykloturistické odpočívadlo 2

Cykloturistické odpočívadlo 2

 
Cykloturistické odpočívadlo 3

Cykloturistické odpočívadlo 3

 
Cykloturistické odpočívadlo 4

Cykloturistické odpočívadlo 4

 
 
Vytvořeno 13.3.2015 11:52:13 | přečteno 1465x | tajemnik
load