14. 2.: Vláda vyhlásila nouzový stav na 14 dnů

Vláda na mimořádném zasedání v neděli 14. února 2020 vyhlásila pro území České republiky nouzový stav kvůli šíření koronaviru SARS CoV-2. V platnost vstoupil 15. února v 00.00 hodin a trvat bude čtrnáct dnů, tedy do 28. února. Naváže tak na nouzový stav, který končí v neděli 14. února o půlnoci. O vyhlášení nového nouzového stavu požádala vládu Asociace krajů České republiky.

ikona souboruMaloobchodní prodej a služby zůstávají stále omezeny. Městská knihovna Slavičín půjčuje knihy formou Bezkontaktní balíčkovny. Zájemci z řad čtenářů knihovny si mohou předem objednat knihy (max. počet 10 ks) na tel. č. 577 341 481, případně e-mailem knihovna@mesto-slavicin.cz a dohodnou si zároveň přesnou dobu převzetí svazků. Je možné také vracení přečtených knih.

Stále platí ikona souboruomezení pro volný pohyb osob – pokračuje zákaz volného pohybu osob v době od 21:00 do 5:00 hodin.

Vláda rozhodla rovněž o zrušení omezení úředních hodin orgánů veřejné moci a správních orgánů. V případě, že potřebujete nutně vyřídit nějakou úřední záležitost, ověřte si aktuálně platné hodiny pro veřejnost konkrétního úřadu. Nadále platí, že úřady mají omezit práci na nezbytně nutné agendy a omezit na minimum osobní kontakty zaměstnanců s veřejností.

Školství – režim na školách pokračuje beze změn. Přibyla možnost konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách a v konzervatořích.

K úpravám došlo také u ikona souboruochranného opatření Ministerstva zdravotnictví regulujícího vstup do České republiky.

Zdroj: TZ koronavirus.mzcr.cz


Vytvořeno 15.2.2021 8:59:50 | přečteno 502x | pfeiferovaj
load