Cimbálová muzika Slavičan vystoupí v pražské Lucerně

SLAVIČAN 2023  M Hrňa, A Ptáček, A Hrňová, J Vaněk, M Ludíková, Z Polách, M Vaculín

V letošním roce si oblíbená vizovická kapela Fleret připomíná výročí 40 let své hudební existence. K tomuto výročí uspořádala velký koncert v sále v legendární pražské Lucerně 26. března. Jedním z gratulantů bude i Cimbálová muzika Slavičan, která popřeje Fleretům spolu s dalšími významnými osobnostmi české hudební scény - Jarkem Nohavicou, Karlem Vágnerem, Fanánkem Hágenem, Petrem Bendem ad. 


Představovat cimbálovou muziku Slavičan, která vznikla už v roce 2000 ve Slavičíně, je asi zbytečné. Tato muzika účinkuje na akcích jak soukromého, tak veřejného charakteru již třiadvacátým rokem a to nejenom na domácí půdě, ale také v zahraničí. Za tu dobu se ve Slavičanu vystřídala plejáda výborných muzikantů, aktuální obsazení muziky je sedmičlenné s primáškou Mgr. Anetou Hrňovou.

U příležitosti desátého výročí založení bylo Slavičanu uděleno „Čestné uznání za umělecké zpracování a interpretaci moravských lidových písní“ Evropskou unií umění, v roce 2016 byl předán cimbálové muzice Slavičan certifikát o užívání ochranné značky „Tradice Bílých Karpat“ za udržování folklorních tradic, umělecké zpracování a interpretaci publikovaných a nepublikovaných písní regionu Bílé-Biele Karpaty. Nahrála řadu CD a DVD.

Není žádným tajemstvím, že cimbálová muzika spolupracuje s řadou muzikantů a hudebních uskupení. V letošním roce přijala pozvání dvorní kapely valašského království Fleret na jejich narozeninový koncert, který proběhne 26. března 2023 v pražské Lucerně. Společně se Slavičanem přijdou Fleretu popřát k 40. narozeninám Jaromír Nohavica, Zuzana Šuláková, Slávek Janoušek, Fanánek Hágen, Petr Bende, Vašek Koubek, Jindra Kejak či Karel Vágner. Sál pražské Lucerny je vyprodaný, volné jsou už pouze vstupenky na stání. Těšíme se na Vás…

Mgr. Aleš Ptáček, manažer CM Slavičan


CM Slavičan v Lucerně

SLAVIČAN 2023  M Hrňa, A Ptáček, A Hrňová, J Vaněk, M Ludíková, Z Polách, M Vaculín

SLAVIČAN 2023 M Hrňa, A Ptáček, A Hrňová, J Vaněk, M Ludíková, Z Polách, M Vaculín

 
FLERET v LUCERNĚ

FLERET v LUCERNĚ

 
 
Vytvořeno 17.3.2023 8:37:53 | přečteno 737x | pfeiferovaj
load