„Rakovinu má léčit psychiatr,“ tvrdí senior

Hlavním viníkem je přemíra životabudičů a následné vyčerpání. Tak charakterizuje příčiny rakoviny Ladislav Ševčík.

Loučka – Stále více lidí je přesvědčeno, že všechny nemoci způsobuje naše psychika. Stres a vyčerpání organismu považuje za základ nemocí i většina lékařů. Ladislav Ševčík jde ještě dál – rakovinu doporučuje léčit pilulkami na nervy.

„Nejsem doktor, ale moje zkušenost mi ukázala, že léky od psychiatra umí organismus uzdravit,“ je přesvědčený senior, který bydlí v Loučce. O tom, že se má rakovina léčit psychofarmaky, začal přemýšlet už v mládí. „Ve 22 letech můj kolega zemřel na rakovinu,“ vzpomíná. „Jeho nemoc se projevovala i tím, že ho velmi svědily nohy,“ popisuje. Později měl sám velmi úporné bolesti nohou. Ladislavu Ševčíkovi tehdy lékaři diagnostikovali psychické vyčerpání. Proto se rozhodl zvolit léčbu u psychiatra. Velmi brzy se kompletně uzdravil.  

„Podle mého soudu je nezbytná individuální psychoterapie. I u zákeřných nemocí. Aby se rakovina vyléčila, je třeba použít psychofarmaka. Tedy žádné ozařování, žádná chemoterapie,“ říká jednoznačně. Lidí, kteří zavrhují chemoterapii a všechny „drastické“ metody léčby, je stále více.

Ladislav Ševčík žije domově důchodců a bohužel se často setkává s úmrtím svých spolubydlících právě na následky rakoviny. „Neměli podstupovat chemoterapii. Měli se léčit u psychiatra,“ domnívá se senior.

„Měl jsem před deseti lety podezření na rakovinu prostaty. Aplikoval jsem si delší dobu deodorant do třísla. To mi způsobilo potíže při močení,“ popisuje své potíže. Lékař navrhoval radikální zásah, ale to Ladislav domítl. Přestal aplikovat deodorant a užíval lék chlorprothixen a během měsíce bylo vše v pořádku. Žádné potíže ani bolesti. Před rokem měl podezření na nádor u konečníku. Domnívá se, že mu ji způsobila častá konzumace medu. „Mám slabý nervový systém a med urychloval činnost mozku, tím pádem v těle vyvolával nekontrolované bujení,“ vypráví. „Proto jsem opět nasadil chlorprothixen a nádor se vstřebal,“ dodává vítězoslavně.

Podle Ladislava by měl každou rakovinu léčit psychiatr. Sedmdesátiletý vývojový konstruktér ale upozorňuje, že je to právě psychiatr, který musí vybrat vhodný lék. „Psychika je zásadní. Když je dostatečně pevná psychika, tak tělo zvládne téměř cokoli,“ uzavírá.

Marcela Kaniová, Zlínský deník (říjen 2016, publikováno s laskavým svolením autorky)

Vytvořeno 22.2.2017 14:23:41 | přečteno 672x | pfeiferovaj
load