První SENIOR TAXI vyjede už v červnu

Služby města Slavičína ve spolupráci s městem Slavičín pro vás spouští novou službu SENIOR TAXI. Věříme, že se podaří díky tomuto programu zvýšit mobilitu našich starších spoluobčanů a že stejně jako v řadě jiných měst bude služba SENIOR TAXI hojně využívána. Registrovaní senioři již byli s fungováním služby seznámeni. Zde nabízíme doplňující informace pro ty z vás, kteří ještě váhají.

Pro koho je služba SENIOR TAXI určena?

Autem SENIOR TAXI mohou cestovat občané Slavičína a jeho městských částí Hrádku, Divnic a Nevšové starší 65 let a také osoby s průkazem ZTP a ZTP/P. Pokud budou chtít senioři tuto službu využívat, je nutné si předem vyřídit registraci.

Kde si můžete registraci vyřídit?

Osobně v kanceláři Služeb města Slavičína, ulice Pod Kaštany č. p. 50 ve Slavičíně nebo telefonicky na čísle 777 320 957. Mějte po ruce občanský průkaz, případně průkaz ZTP či ZTP/P. Po registraci obdržíte kartičku, kterou se budete před jízdou prokazovat řidiči.

Kdy, kde a jak si můžete službu objednat?

SENIOR TAXI bude možné využívat od 1. června 2017 denně od pondělí do pátku od 6.00 do 14.30. Jízdu je však nutné objednat minimálně jeden den předem na telefonním čísle 777 320 956. Objednat si můžete i více jízd najednou (například na celý měsíc, pokud předem víte, v kterých termínech budete jízdu potřebovat). První objednávky budou přijímány v pracovních dnech od 2. května 2017 (6.00 – 14.30). Je třeba udat datum a hodinu přepravy, místo nástupu a cílovou lokalitu.

Kam všude vás SENIOR TAXI doveze?

Senioři se mohou přepravit do těchto cílových lokalit:

- Poliklinika Slavičín

- Městská nemocnice Slavičín (ambulance, laboratoř, rentgen, rehabilitace atp.)

- Ordinace praktických lékařů na území města Slavičín

- Ordinace odborných lékařů (oční, zubní, atp.) na území města Slavičín

- Lékárny na území města Slavičín

- Městský úřad Slavičín

- Fara ve Slavičíně

- Hřbitovy (Slavičín, Divnice)

- Pošta Slavičín

- Vlakové nádraží Slavičín-Hrádek

A zpět z těchto lokalit do místa bydliště.

Kolik vás bude stát jedna jízda a kolik lidí se může přepravit?

Jedna jízda po Slavičíně a Hrádku bude stát 20 Kč. Pokud pojedete do nebo z Divnic nebo Nevšové do Slavičína, zaplatíte 30 Kč. Zpáteční jízda je zpoplatněna stejnou částkou a musí být rovněž dopředu objednána. Platba bude probíhat formou „jízdenky SENIOR TAXI“, kterou při nástupu odevzdáte řidiči. Jízdenky zakoupíte osobně v kanceláři Služeb města Slavičína, případně po telefonické domluvě přímo u řidiče při vaší první jízdě. Počet zakoupených jízdenek není limitován a využívat je můžete postupně. Jakmile všechny zakoupené jízdenky spotřebujete, lze objednat další a převzít a uhradit je při následující jízdě u řidiče. Ve voze mohou cestovat až čtyři senioři, ale každý musí danou částku uhradit.

Služba SENIOR TAXI není počtem jízd nijak omezena. Počítáme s vaší seriózností, že nám dáte včas vědět v případě, že si službu objednáte, ale nebudete moci ji využít.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás můžete kontaktovat na telefonním čísle 777 320 957. Rádi Vám poskytneme bližší vysvětlení či informace.

Za Služby města Slavičína, s. r. o., Jan Janeček, jednatel

Vytvořeno 26.5.2017 13:00:59 | přečteno 1845x | pfeiferovaj
load