Mladí strojaři ze Slavičína opět na stupních vítězů

budova

V programování CNC obráběcích strojů na Brněnském strojírenském veletrhu žák Střední odborné školy Slavičín Daniel Vacula získal velmi pěkné 2. místo v programovacím jazyce FANUC.

Expozice pro soutěž mladých strojařů byla umístěna na ploše 268 m2 v hale A1 pavilonu A. Soutěž byla stejně jako v předchozích 6 ročnících určena pro žáky středních technických škol a učilišť. 

K rozhodnutí organizovat tuto akci i letos přispěl velmi pozitivní ohlas předešlých ročníků, a to jak ze strany pedagogů, tak i žáků středních technických škol a učilišť, ze strany médií i odborné veřejnosti. Soutěž byla navíc projevem trvalého zájmu Svazu strojírenské technologie o podporu výuky strojírenských oborů na středních odborných školách. 

Žáci si mohli vybrat ze tří řídicích systémů - HEIDENHAIN (iTNC 530) pro technologii frézování, FANUC (Fanuc 31i-B) rovněž pro technologii frézování a SIEMENS (Sinutrain Operate 4.5 ED2) pro technologii soustružení.

Velký dík patří všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili a také pedagogům školy za přípravu. Ať jim je povzbuzením do dalších let práce s žáky.

VUOV Bc. František Mana                                                                                                          

Vytvořeno 14.10.2015 12:21:36 | přečteno 931x | ZakovaZ
load