Pěšky nebo na kole, zvládne to i batole

P1030993

Tento projekt byl finančně podpořen z Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce SR-ČR. Přeshraničním partnerem projektu byla obec Horné Srnie. 

 

Slavičané už vědí, že pod tímto názvem se skrývá realizace projektu, kterým dochází ve městě ke změně vedení cyklotrasy centrem města, mění se dopravní značení, přibývají lavičky, odpadkové koše, pořizují se mapy cyklotras a byl realizován propustek, který umožní napojení cyklostezky Slavičín-Hrádek do uličky „za Jordány“ a dále do Hrádku, s budoucím napojením na cyklotrasu Šanov – Horná Súča. Tento projekt byl finančně podpořen z Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce SR-ČR. Přeshraničním partnerem projektu byla obec Horné Srnie.

 

Jendou z aktivit projektu byla také společná cyklistická vyjížďka. Ta byla naplánována na pátek 14. 9. 2012. Den předtím bylo velmi chladno a pršelo jako z konve, takže jsme uvažovali o přesunutí termínu. Nakonec jsme to ale neudělali, a měli jsme štěstí. Počasí bylo poměrně přívětivé, a tak se akce mohla uskutečnit. Vyjížďky se zúčastnilo celkem 33 dětí, z toho 15 žáků Základnej školy s materskou školou Václava Mitúcha v Hornom Srní a 18 žáků ze Základní školy Slavičín-Malé Pole.

Sešli jsme se na začátku cyklostezky v Hrádku, kde se naši slovenští přátelé dozvěděli něco o projektu a o náplni celého dne. Pak jsme nasedli na kolo a vydali se na Horní náměstí do muzea. Jízda byla bezpečná, protože nás celou cestu hlídala jak městská policie, tak Policie ČR. Děti pak absolvovaly prohlídku muzea, přednášku o historii, ale třeba také o bezpečnosti jízdy na kole. Po obědě děti navštívily Pivečkův lesopark, kde se mohly podívat, co nového se za dobu od poslední návštěvy změnilo k lepšímu. Pak už nezbývalo než nasednout na autobus a vrátit se domů.

Někdy se člověk zamýšlí nad tím, co vše je z dotací EU realizováno. To ale rozhodně neplatí o tomto projektu. Potvrdit nám to jistě mohou i pracovnice Regionu Bílé Karpaty, které do Slavičína právě na cyklovyjížďku přijely a provedly tak kontrolu na místě. Věřím, že byly spokojeny, stejně jako účastníci této vyjížďky.

Ing. Jaroslav Končický, starosta

 

 

Vytvořeno 27.9.2012 14:40:51 | přečteno 1922x | Marie Rumplíková
load