Jak to bude ve Slavičíně s pískovišti

Rada města rozhodla o zrušení nevyužívaných pískovišť.

V minulých dnech byla provedena pasportizace dětských hřišť a pískovišť. Bylo zjištěno, že některá pískoviště nejsou vůbec využívána a o některá ze strany dětí a rodičů zájem je. Ta, u nichž předpokládáme další využívání, budeme postupně opravovat. Ve čtvrti Malé Pole chceme některá pískoviště opravit a doplnit je dětskými prvky na hraní. Mělo by to být v rámci programu Regenerace panelového sídliště, a to za předpokladu získání dotace. Pískoviště v dalších částech města by se měla opravovat dle finančních možností města.

Rada města rozhodla nevyužívaná pískoviště zrušit. Jedná se o čtvrť Malé Pole, a to v ulici Obchodní 487, Okružní 593, Okružní 657-658 a U Zahrádek 483, dále pak o čtvrť Vlára na ulici Javorová II u č. p. 406, K Hájenkám 341, K Hájenkám 344 - 345, Nad Ovčírnou

a o dětské hřiště za knihovou a za hasičskou zbrojnicí.

Velkou starost nám dělá neutěšený stav antukového hřiště za řadovými rodinnými domy na ulici Mladotická. Otázkou zůstává, zda toto hřiště zde máme zachovat nebo zrušit. Osobně se domnívám, že v této části města by hřiště mělo zůstat, a že by mělo být opraveno. Rád bych na tuto otázku znal názor Vás občanů, a to hlavně těch, kteří žijete poblíž. Samozřejmě, že pokud o toto hřiště zájem nebude, rozhodneme o jeho zrušení. Správu dětských hřišť a pískovišť nám zajišťuje společnost Služby města Slavičín, s. r. o. a zmíněnou pasportizaci, neboli přehled pískovišť, dětských hřišť a sportovišť ve Slavičíně provádí Odbor životního prostředí a správy majetku MěÚ Slavičín, vedoucí Ing. Martina Slámečková. Pokud budete mít k této problematice dotazy, případně nové podněty, rádi Vám na ně odpovíme.

Ing. Pavel Studeník, místostarosta

Vytvořeno 18.3.2009 13:13:55 - aktualizováno 18.3.2009 13:26:04 | přečteno 1250x | Marie Rumplíková
load