Dopravní policisté ve Slavičíně

radar Hrádek

Dopravní policie Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje provádí ve Slavičíně kontroly na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích. Toto určitě mnozí z Vás zaznamenali, neboť policistu v reflexním kabátě na motocyklu asi nelze přehlédnout.

Tito policisté se především zaměřují na používání bezpečnostních pásů, povinnost mít osvětlené vozidlo, telefonování za jízdy a v neposlední řadě na dodržování maximální povolené rychlosti.
Ze zprávy, kterou nám zaslala vedoucí dopravního inspektorátu, je zřejmé, že řidiči ve Slavičíně rychlost vozidel dodržují.
Při provedeném měření rychlosti motorových vozidel dne 8. 9. 2009 bylo z 64 měřených vozidel pouze v jednom případě zjištěno překročení maximální povolené rychlosti.
Tímto chceme řidiče pochválit a poděkovat, že dodržují pravidla a tím přispívají k bezpečnosti silničního provozu. Snižují možnost dopravní nehody, ať už jde o střet s jiným motorovým vozidlem, jízdním kolem nebo chodcem.
Jezdit pomalu a dodržovat maximální povolenou rychlost má svůj význam. Pokud řidič vozidla jede v obci předepsanou rychlostí 50 km/h, má dostatečnou možnost reagovat vůči nečekaným změnám v silničním provozu, jako je např. prudce brzdící vozidlo před ním, nebo chodec, který náhle vstoupí do vozovky.
Jsme přesvědčení, že i námi umístěné stacionární radarové měřiče rychlosti vychovávají řidiče.
Závěrem lze jenom doporučit rychlost vozidel a pravidla silničního provozu dodržovat, neboť dopravní policisté budou do Slavičína zajíždět i nadále. Čekáme, že i výsledky z dalších měření budou obdobné. Předejdete tak postihu za přestupek ve formě pokuty a ztrátě bodů.
Bohuslav Pjajko, velitel Městské policie Slavičín

Vytvořeno 1.12.2009 9:52:15 - aktualizováno 1.12.2009 9:52:47 | přečteno 3440x | Marie Rumplíková
load