Fauna

motýl

V okolí Slavičína žije dostatek zvěře. Při troše štěstí lze pozorovat zvěř jelení a mufloní, kterým se ve zdejších lesích velmi dobře daří. I když je horší stav u drobné zvěře, přesto můžeme na procházce vidět zajíce, bažanta i koroptev. Velká různorodost ptactva je zde samozřejmostí. Na Slavičínsku je velká kolonie krkavce a po setmění je slyšet houkání výra. V lesích můžeme najít stopy po buchtování - rytí divočáků. Setkat se s touto opatrnou zvěří je však velmi vzácné. V naší krásné přírodě Bílých Karpat se dá hodně vidět, ale musí s ní pozorovatel splynout.

Podzimní bučina 2  Nad Tatarků  15 11 2003
Podzimní bučina - foto Vojtěch Malík
Myslivci mají ve svých honitbách vybudováno mnoho kazatelen a posedů na pozorování zvěře.
Na území města Slavičína je několik mysliveckých spolků, které spolupracují v rámci Českomoravské myslivecké jednoty. Myslivecké hospodaření je v současné době zaměřeno především na spárkatou zvěř.

Rybaření
Místní organizace Moravského rybářského svazu Slavičín, která je společná rovněž pro organizace Valašské Klobouky, Brumov a Štítnou-Popov, obhospodařuje 11 nádrží, z toho je 6 lovných a 5 chovných. Ve svém revíru v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty je síť 35 lovných a chovných potoků. Vyskytují se zde a jsou vysázeny ryby: kapr, štika, candát, amur, pstruh potoční i duhový, lipan podhorní, ostroretka, parma, lín. Zde v nádherném prostředí si přijdou na své sportovní rybáři.
Naučná stezka Stojatá vodaRybník s kačenkami

Rybník přes rákosí

Vytvořeno 3.11.2009 15:48:13 - aktualizováno 4.10.2010 10:35:51 | přečteno 4709x | Marie Rumplíková
load