NEDĚLE 15.- bijásek - 15,00 HODIN - LEGENDÁRNÍ PARTA

Legendární parta 13

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2012, 90 min
Režie: Peter Ramsey
Předloha: William Joyce (kniha)
Scénář: William Joyce, David Lindsay-Abaire
Hudba: Alexandre Desplat
VSTUPNÉ 30 + 1 Kč

Legendární parta 9
Legendární parta

Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány. Legendární parta vznikla ve studiu, které stvořilo Shreka a Madagaskar. Film, o němž se s předstihem mluví jako o animované události roku.

Vraťme se ale k našim hrdinům. Jejich neformálním šéfem je Santa, jenž bohatýrským zjevem a chováním připomíná ruského kozáka. K ruce má nejen skřítky, ale i bandu sněžných mužů. Jeho křehkým protipólem je pak Víla Zuběnka se svou armádou minivíl. Partu pak doplňují Velikonoční zajíc, za jehož drsným vzezřením se skrývá roztomilý zajda, a mlčenlivý pohodář Sandman. Ti všichni zpříjemňují životy dětí, ať už jim nosí dárky na Vánoce, vyměňují vypadlé zuby za peníze, schovávají velikonoční kraslice nebo je každý večer uspávají a jako bonus dodávají hezké sny. Všudypřítomnou idylu ale kazí „Bubák“. Taková ta potvora, co se na beton schovává pod postelí nebo ve skříni a spícím dětem přináší jen noční můry. A tenhle Bubák se rozhodne škrtnout Velikonoce, Vánoce i kšeftování s mléčným chrupem. Legendární parťáci si záhy uvědomí, že na tohohle nepřítele sami nestačí a povolají do svých řad Jacka Frosta. Bohužel, vysmátému klukovi, který škádlí lidi mrazivými malůvkami na oknech a náledím uprostřed města, se do záchrany světa nechce. Štve ho, že na rozdíl od jeho kolegů v něj děti nevěří. Otázkou je, co se stane, až pod vlivem nočních můr přestanou caparti věřit i v jejich existenci.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz/

oooo O oooo

Legendární parta / Rise of the Guardians – recenze

Jiří Kábrt

Andělíčku, můj strážníčku, asi tě nahradím hrdinným Jackem. 

Vánoční dárky, pestrá velikonoční vejce a sladkosti, obchodování s Vílou Zuběnkou i prostá radost z hezkých snů, to jsou pro malé děti zdroje štěstí spojené se vzrušujícími představami o neviditelném světě. Spisovatel William Joyce inspirován svojí dcerou k odpovídajícím folklorním postavám dodal roztomilou akci a učinil z nich bojovníky proti strachu a beznaději. Po pěti titulech o Santa Clausovi, Velikonočním zajíčkovi, Sandmanovi, Zuběnce a jejich patronovi – Muži na Měsíci – přidává filmová verze ještě zimní radovánky představované Jackem Frostem. 

Parta v názvu sice předesílá týmovou práci, ale silného hlavního hrdinu potřebuje novinka od DreamWorks jako sůl. Již zorganizovaní strážci jako poruštěný Santa alias Sever nebo nedůtklivý Zajda nás odzbrojují každý svým druhem roztomilosti a neopouštějí sobě vymezenou, úzkou škálu humoru. Jack Frost však začíná jako rošťák se skrývanou melancholickou stránkou, aby se změnil na rošťáka, jenž pochopí smysl vlastních schopností. Po rutinních lekcích nesobeckosti a zodpovědnosti…

Nedávno do kin uvedený disneyovský hit Raubíř Ralf dokázal, jak jsem v jeho recenzi uvedl, člověka bombardovat vizuální rozkoší. Legendární parta jej dokáže čas od času i trumfnout, třeba i tím, že k existenci nepotřebuje popkulturní ikony. Když ve 3D vyrazí raketovou rychlostí masivní sáně Santa Clause a proskočí „červí dírou“, nestačíme koukat na uhrančivou výpravu a také doplňky každého ze sídel a schopností členů party… s nezanedbatelným sklonem k přeplácanosti. Armáda padoucha Stína by naopak potřebovala větší různorodost.

„Avengers pro předškoláky“ skládají hlubokou poklonu dětství a snad proto dávají tak najevo jednoznačnou orientaci na svou cílovou skupinu. Co ztrácí Legendární parta na případném pochopení u některých dospělých, to získává na nevinnosti a radostivosti.

75 %

Legendární parta

Legendární parta 1

Legendární parta 1

 
Legendární parta 2

Legendární parta 2

 
Legendární parta 3

Legendární parta 3

 
Legendární parta 4

Legendární parta 4

 
Legendární parta 5

Legendární parta 5

 
Legendární parta 6

Legendární parta 6

 
Legendární parta 7

Legendární parta 7

 
Legendární parta 8

Legendární parta 8

 
Legendární parta 9

Legendární parta 9

 
Legendární parta 10

Legendární parta 10

 
Legendární parta 11

Legendární parta 11

 
Legendární parta 12

Legendární parta 12

 
Legendární parta 13

Legendární parta 13

 
Legendární parta 14

Legendární parta 14

 
Legendární parta 15

Legendární parta 15

 
Legendární parta 16

Legendární parta 16

 
 
Vytvořeno 12.8.2013 22:02:48 | přečteno 3560x | kino
load