NEDĚLE 16.- bijásek - 15,00 HODIN - MADAGASKAR 3

Madagascar 3 7

Animovaný / Dobrodružný / Komedie
USA, 2012, 92 min
Režie: Eric Darnell, Tom McGrath, Conrad Vernon
Hudba: Hans Zimmer
Vstupné: 30 + 1 Kč

Madagascar 3 10
Madagaskar 3

Rafinovaným tučňákům se s pomocí hrubé šimpanzí síly podařilo opravit letadlo, ve kterém naši hrdinové havarovali během přeletu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívat do kasina v Monte Carlu. Lva Alexe, hrošici Glorii, zebru Martyho a žirafáka Melmana ale na palubu nevzali, což čtveřici donutí doplavat za nimi po svých Středozemním mořem. Tučňáky nutně potřebují, protože bez tučňáků nemají šanci vrátit se domů. Zejvení divokých, i když přátelských šelem v epicentru evropské zábavy pochopitelně vyvolá rozruch, který dostane za úkol zkrotit kapitánka Chantal DuBois. Je to elitní agentka organizace na odchyt zvěře, pro kterou je její práce posláním. Představa, že svůj životopis vyšperkuje ulovením žirafy, lva, zebry a hrošice ji dovádí až k nadlidskému úsilí a k rozhodnutí dostat se jim na kobylku za každou cenu. V Africe se schovali celkem snadno, na civilizovaném světadíle jim poskytne jediné maskování kočovný cirkus, který se po evropské šňůře chystá i do New Yorku. Jenže staňte se cirkusáky, když nic zvláštního neumíte… Tenhle zpáteční lístek vyjde Martyho, Melamana, Glorii a Alexe hodně draze. (oficiální text distributora)

oooo O oooo

Recenze + Gladiátoři: Madagaskar 3

[Madagascar 3: Europe's Most Wanted] - 80%

Naši čtyři hrdinové by se rádi dostali z Afriky zpět do newyorské zoo, protože se jim stýská. K tomu by chtěli použít letadlo tučňáků, ale tučňáci s opicemi a s letadlem jsou v Monte Carlu, kde bankrotují zdejší casina. Hrdinové (plus král Julián a další havěť) se tudíž vydávají za nimi, ale jde jim po krku pekelná francouzská zaměstnankyně úřadu pro odchyt zvířat, letadlo je zničeno, takže hrdinové udělají jedinou logickou věc: Za peníze z rulety si koupí vlastní (krachující) cirkus a doufají, že po šňůře napříč Evropou se jim podaří okouzlit amerického sponzora natolik, že jim všem zaplatí cestu do USA.

Než přestanete číst, tak raději co nejrychleji napíšu, že třetí Madagaskar je velmi příjemné překvapení a rozhodně nejlepší ze tří filmů, a to prakticky ve všech ohledech.

Rozhodně mnohem lépe vypadá. Vizuálním konzultantem filmu byl slavný kameraman Guillermo Navarro (Faunův labyrint) a některé scény mě téměř fascinovaly tím, jak byly vizuálně nadupané a zajímavé, včetně efektního použití 3D. Tvůrci už úplně rezignovali na nějaké zdání smysluplnosti nebo reality (a na kontinuitu s předchozím dílem), což je v tomto případě dobře, protože jim to umožnilo natočit scény, odehrávající se zcela mimo čas a prostor, v pestrobarevném limbu, kde neplatí fyzikální ani jiné zákony, a kde se může dít zcela cokoliv.

Dokonce se mi při záběrech Monte Carla, Říma nebo Alp chtělo hned sbalit kufry a na ta místa se vydat!

Zajímavé je, že hrošice a žirafák jsou odsunuti zcela na vedlejší kolej a místo nich přicházejí noví hrdinové, především skvělý ruský hardcore tygr, který miluje boršč, a dementní lachtan (nebo tuleň, pořád si je pletu). Děj se pochopitelně naprosto iracionální, ale v některých scénách jsou záblesky absurdní geniality, protože na filmu pracovali mj. i lidé, kteří natočili AntZ nebo Fantastic Mr. Fox.

Hodně pomáhá i hudba Hanse Zimmera, která i při těch nejabsurdnějších scénách (tygr proskakuje kruhem o velikosti náprstku) epicky velkofilmově hřímá (ruské sbory!). Ale nejde jen o Zimmerovu hudbu, ale i o jeho adaptace klasické hudby a pop songů. Všechno to zní velice, velice dobře. Bohužel, na soundtrackovém albu z toho je jen malé torzo.

Dabing je velmi dobrý (tygrův ruský přízvuk je zachován výborně), ale raději bych samozřejmě slyšel Sachu Barona Cohena, Chrise Rocka a Frances McDormandovou. Dabing také způsobuje nekonzistence při písničkách, kdy například zebra zpívá jeden popěvek česky, a později zpívá tentýž popěvek ještě dvakrát, ale už anglicky.

Madagaskar 3 je nejlepší "úplně nezávazná animovaná blbost" od Zataženo, občas trakaře.

Madagascar 3

Madagascar 3 1

Madagascar 3 1

 
Madagascar 3 2

Madagascar 3 2

 
Madagascar 3 3

Madagascar 3 3

 
Madagascar 3 4

Madagascar 3 4

 
Madagascar 3 5

Madagascar 3 5

 
Madagascar 3 6

Madagascar 3 6

 
Madagascar 3 7

Madagascar 3 7

 
Madagascar 3 8

Madagascar 3 8

 
Madagascar 3 9

Madagascar 3 9

 
Madagascar 3 10

Madagascar 3 10

 
Madagascar 3 11

Madagascar 3 11

 
Madagascar 3 12

Madagascar 3 12

 
Madagascar 3 13

Madagascar 3 13

 
Madagascar 3 14

Madagascar 3 14

 
Madagascar 3 15

Madagascar 3 15

 
Madagascar 3 16

Madagascar 3 16

 
Madagascar 3 17

Madagascar 3 17

 
 
Vytvořeno 16.11.2012 21:38:03 | přečteno 5882x | kino
load