KINO SOKOLOVNA SLAVIČÍN - NEDĚLE 4. bijásek 15,00 HODIN - LVÍ KRÁL

Lví král 12

Proslavený americký animovaný film v českém znění Vstupné zdarma – digitální videoprojekce v projektu FILM a ŠKOLA

Lví král

Lví král 11(v anglickém originále The Lion King) je animovaný film z roku 1994 režisérů Roba Minkoffa a Rogera Allersa. Jde o třicátýdruhý animovaný film z dílny Walt Disney Feature Animation a byl premiérován dne 15. června 1994.Jeho námět vychází z příběhu dánského prince Hamleta Williama Shakespeara. Příběh se odehrává na africké savaně v říši zvířat, kde vládne ke spokojenosti všech král Mufasa a právě se mu narodil syn Simba. Celé království s radostí vítá následníka trůnu, jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se stát králem místo Mufasy a Simba je další překážkou.Do kin vstoupil s rekordní tržbou převyšující 700 000 000$. Snímek patří do období známého jako Disneyho renesance (1989–1999). Snímek byl oceněn dvěma Oskary, jednou za populární písničku Eltona Johna Can You Feel the Love Tonight.[1] Na hudbě k filmu se podíleli sir Elton John, Tim Rice, a Hans Zimmer. Mnohými je pokládán za jeden z nejlepších animovaných filmů. V roce 2008 ho Americký filmový institut zařadil mezi 10 nejlepších animovaných filmů na světě.

Hlasy postaviček v originále namluvili herci jako Matthew Broderick (Simba), James Earl Jones (Mufasa), Rowan Atkinson (Zazu), Whoopi Goldberg (Shenzi), a Jim Cummings (Ed). V českém znění namluvily postavy: Martin Sobotka (Simba), Petra Hanžlíková (Nala), Miroslav Moravec (Mufasa), Pavel Soukup (Scar), Jan Kalous (malý Simba), Stanislav Fišer (Zazu), Jana Drbohlavová (Shenzi) a další. Na film pak navazuje film Lví král 2: Simbův příběh a Lví král 3: Hakuna Matata.

Wikipedie

oooo O oooo

Lví král

Všude tam, kam až slunce dosáhne, se rozkládá spořádaná a barvitá zvířecí říše. Přísně a spravedlivě tam vládne lví král Mufasa, který udržuje rovnováhu a řád, drží na uzdě svého zapšklého a neustále intrikujícího bratra Scara a s láskou otců a moudrostí vládců vychovává svého syna a nástupce Simbu.A ten mu často přidělá hluboké královské vrásky, třeba když se (nenápadně nasměrován proradným strýčkem) vypraví do země zrádných hyen na sloním hřbitově, za zakázanou severní hranicí stínů. Tentokrát to ještě Mufasa stihl a vyděšeného Simbu i s jeho kamarádkou Nalou zachránil.Ale neúnavný podrazák Scar jen protáhl kostnatou lví čelist a připravil další past, která tentokrát sklapla dokonale. Zdivočelé stádo, hnané na jeho příkaz potměšilými hyenami by bezbranného Simbu určitě zadupalo do země, ale i tentokrát ještě dokázal Mufasa zasáhnout. Při zoufalé záchranné akci však, s vydatným přičiněním svého po trůnu toužícího bratra, zahyne. Protřelému mystifikátorovi Scarovi pak už nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout !A tak se Scar se svojí hyenní suitou konečně dostane k moci - zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbuu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale země jeho otce strádá, královská krev se nezapře a kdesi na hvězdné obloze si (již poněkud znepokojený) Mufasa hluboce oddychl, když probuzený Simba razantně vyrazil v jeho královské stopě...

Lví král

Lví král 10

Lví král 10

 
Lví král 1

Lví král 1

 
Lví král 6

Lví král 6

 
Lví král 5

Lví král 5

 
Lví král 9

Lví král 9

 
Lví král 8

Lví král 8

 
Lví král 7

Lví král 7

 
Lví král 12

Lví král 12

 
Lví král 4

Lví král 4

 
Lví král 2

Lví král 2

 
Lví král 11

Lví král 11

 
 
Vytvořeno 24.11.2011 22:45:49 | přečteno 2852x | kino
load