NEDĚLE 6. V 15 hodin - BIJÁSEK - DUMBO

Dumbo 4

Animovaný / Muzikál / Rodinný USA, 1941, 64 min Vstupné zdarma – digitální videoprojekce v projektu FILM a ŠKOLA

DUMBO 
Animovaný / Muzikál / Rodinný - USA, 1941, 64 min

Dumbo 6Režie: Ben Sharpsteen
Hrají: Edward Brophy, Sterling Holloway

Když paní Jumbová poprvé uviděla své malinké sloní mládě, okamžitě se do něho zamilovala. Ostatní se ale Dumbovi začali posmívat, protože měl velké uši. Ať dělat, co dělal, pořád to nebylo lepší. Pak ale potkal přítele, myšáka Timothyho, se kterým překonali všechny nástrahy a překážky. (oficiální text distributora)

oooo O oooo

Dumbo je legendární animovaný film z dílny Walta Disneye. Natočil jej roku 1941 režisérem Ben Sharpsteen. Námět pochází ze stejnojmenné dětské knihy, kterou napsala Helen Abersonová a ilustroval ji Harold Perl. Jedná se o v pořadí čtvrtý film z takzvané animované klasiky Walta Disneyho. Hudbu napsali Frank Churchila Oliver Wallace. Snímek byl nominován na Oscara za písničku Baby Mine.

Děj pojednává o polo-antropomorfním sloním mláděti, které žije v cirkuse. Mládě má fyzický handicap v podobě abnormálně velkých uší a ostatní zvířata a návštěvníci cirkusu se proto baví na jeho účet a dostává od nich hanlivou přezdívku Dumbo. Mládě později objeví svou schopnost létal pomocí velkých uší a stane se z něj hvězda cirkusu a mediální senzace

oooo O oooo

TRAILER:

http://www.fdb.cz/film-trailery/7004-dumbo-letajici-slon-dumbo.html

https://www.youtube.com/watch?v=9v5PaDqmXkY&feature=related

Dumbo

Dumbo 1

Dumbo 1

 
Dumbo 2

Dumbo 2

 
Dumbo 3

Dumbo 3

 
Dumbo 4

Dumbo 4

 
Dumbo 5

Dumbo 5

 
Dumbo 6

Dumbo 6

 
Dumbo 7

Dumbo 7

 
Dumbo 8

Dumbo 8

 
 
Vytvořeno 29.10.2011 18:27:23 | přečteno 2492x | kino
load