SOBOTA 22. - MĚSTSKÁ KNIHOVNA (HORÁKOVA VILA) - 20 HODIN - PROFESIONÁL

Profesionál 9

Akční / Krimi / Drama / Thriller
Francie, 1981, 109 min
Režie: Georges Lautner
Scénář: Jacques Audiard, Michel Audiard, Georges Lautner
Kamera: Henri Decaë
Hudba: Ennio Morricone
Hrají: Jean-Paul Belmondo, Jean Desailly, Cyrielle Clair, Robert Hossein, Michel Beaune, Jean-Louis Richard, Marie-Christine Descouard, Bernard-Pierre Donnadieu, Elisabeth Margoni, Pierre Vernier, Maurice Auzel, Serge Nubret, André Weber, Pierre Forget, Gérard Darrieu

Profesionál 1
Profesionál

Francouzského tajného agenta Josselina "Josse" Beaumonta pošlou do jisté africké země, aby tam odstranil diktátora Njalu. Politická situace se však radikálně změní a předtím nepohodlný diktátor se stane pro francouzskou vládu důležitou osobností. Tajná služba Josse zradí a africká vláda ho odsoudí za přípravu atentátu. Jossovi se po dvou letech podaří utéct a vrátit se do Francie, kde úmyslně informuje bývalé nadřízené, že splní svůj původní úkol a zabije prezidenta Njalu, který právě přicestoval na oficiální státní návštěvu. Tajná služba všemožně usiluje atentátu zabránit.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz

oooo O oooo

Profesionál

Profesionál (francouzsky: Le Professionnel) je špionážní drama natočené francouzským režisérem Georges Lautnerem, v hlavní roli s hercem Jean-Paul Belmondem.

Film byl natočen podle románu "Mort d'une bete a la peau fragile" Patricka Alexandra. Ústřední hudební motiv, skladbu Chi Mai, která provází celý film, složil Ennio Morricone a je zejména ve Francii nejoblíbenější Morriconeho skladbou.[1]

Francouzská tajná služba vyslala svého nejlepšího agenta, jménem Josselin "Josse" Beaumont (Jean-Paul Belmondo), do fiktivní africké země, aby zabil tamního "doživotního prezidenta", diktátora Njalu. Během jeho cesty se však politická situace radikálně změnila a francouzská vláda se rozhodla pro spolupráci s diktátorovým režimem (zejména kvůli těžbě ropy). Francouzská tajná služba situaci vyřešila tím, že svého agenta a jeho úkol vyzradila diktátorovým bezpečnostním složkám; agent Beaumont je zajat, mučen a v následném procesu odsouzen jako atentátník na mnoho let do vězení.

Po několika letech se však Beaumontovi podaří z vězení uprchnout a vrací se do Francie s plánem na pomstu. Úmyslně informuje své bývalé nadřízené, že je odhodlán splnit starý úkol: zabít prezidenta Njalu, který právě přijíždí do Francie na oficiální návštěvu. Tajná služba se všemožně snaží atentátu zabránit a Beaumonta zlikvidovat. Mezi bývalými kolegy začíná boj na život a na smrt, do kterého jsou zataženi i další "nevinní" lidé.

Kinobox

Profesionál

Profesionál 1

Profesionál 1

 
Profesionál 2

Profesionál 2

 
Profesionál 3

Profesionál 3

 
Profesionál 4

Profesionál 4

 
Profesionál 5

Profesionál 5

 
Profesionál 6

Profesionál 6

 
Profesionál 7

Profesionál 7

 
Profesionál 8

Profesionál 8

 
Profesionál 9

Profesionál 9

 
Profesionál 10

Profesionál 10

 
Profesionál 11

Profesionál 11

 
Profesionál 12

Profesionál 12

 
 
Vytvořeno 13.6.2013 19:08:24 - aktualizováno 13.6.2013 19:12:37 | přečteno 1724x | kino
load