SOBOTA 12. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - FUNNY FACE

Funny Face 9

CZ název  - Usměvavá tvář
Romantický / Komedie / Muzikál
USA, 1957, 103 min
Režie:  Stanley Donen
Hrají:  Audrey Hepburn, Fred Astaire, Kay Thompson, Michel Auclair, Robert Flemyng, Paul Bisciglia

Funny Face 10
Funny Face

Fred Astaire hraje v tomto titulu autentickou roli módního fotografa (inspirovanou životem kameramana Richarda Avedona), jenž promění Hepburovou v pařížskou modelku.(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Funny Face

Šéfredaktorka velkého módního časopisu Quality Maggie Prescottová (Kay Thompson) hledá nápad pro nové číslo a novou kolekci. Vyšle svůj tým hledat do ulic novou tvář pro titulní stránku. Fotograf Richard (Dick) Avery (Fred Astaire) objeví v zapadlém krámě s knihami dívku Jo Stcktonovou (Audrey Hepburn), která je poněkud filozofického zaměření a nechce o módě ani slyšet. Po nátlaku redakce nakonec souhlasí jen proto, aby se dostala do Paříže a mohla vyslechnout přednášku svého vysněného filozofa profesora Emile Flostera (Michel Auclair).

Po příletu do Paříže se všichni protagonisté vzájemně omluví pro únavu, aby se pak nečekaně svěží a nadšení atmosférou Paříže setkali přímo pod věží, jaké jiné než té z roku 1889. Jo zamešká první zkoušku šatů, protože se zapovídá v kavárně, do které někdy chodí její vysněný profesor Emile Floster, ale toho tam nepotká. Tiskovka dopadne katastrofálně, protože při milenecké hádce mezi Dickem a Jo se zboří kulisy a voda z fontány stříká i mezi novinářské obecenstvo. Nebudu prozrazovat, jak milenecký trojúhelník Jo - Dick - Emile dopadne, ale mohu říct, že móda, tanec i zpěv je filmařsky podán ve velice měkkém světle a že je neobvyklé vidět oba tanečníky - stepaře Astaira a baletku Hepburnovou v tak nezvykle romantickém ladění.

Film, který napsal Leonard Gershe a režíroval Stanley Donen, je zasazen do romantického prostředí Paříže a rámován děním módně uměleckého dění s kontrastem v intelektuálním zaměření knihovnice Jo. Má dobře vyvážené scény mezi zpěvem, přehlídkou, situačním humorem a tancem, jakoby pod působením evropského, snad pařížského prostředí. Zajímavostí je, že Fred Astaire se sám podílel na hudební stránce filmu.

www.fdb.cz

Funny Face

Funny Face 1

Funny Face 1

 
Funny Face 2

Funny Face 2

 
Funny Face 3

Funny Face 3

 
Funny Face 4

Funny Face 4

 
Funny Face 5

Funny Face 5

 
Funny Face 6

Funny Face 6

 
Funny Face 7

Funny Face 7

 
Funny Face 8

Funny Face 8

 
Funny Face 9

Funny Face 9

 
Funny Face 10

Funny Face 10

 
Funny Face 11

Funny Face 11

 
Funny Face 12

Funny Face 12

 
Funny Face 13

Funny Face 13

 
 
Vytvořeno 2.10.2013 21:22:41 | přečteno 1575x | kino
load