30. ÚTERÝ - 21 HODIN - DÁVÁM TOMU ROK

Dávám tomu rok 18

I Give It a Year
Komedie / Romantický / TITULKY
Velká Británie, 2013, 98 min
Režie:  Dan Mazer
Scénář:  Dan Mazer
Kamera:  Ben Davis
Hudba:  Ilan Eshkeri
Hrají:  Simon Baker, Rose Byrne, Anna Faris, Minnie Driver, Jason Flemyng, Rafe Spall, Lee Asquith-Coe, Stephen Merchant, Olivia Colman, Anna Skellern, Jane Asher
VSTUPNÉ: 90 + 1

Dávám tomu rok 7
Dávám tomu rok

Není to ještě ani rok, co měli svatbu jako z pohádky - a už se objevili první problémy. Přitom se zdálo, že jsou spolu Nat (Rose Byrne) a Josh (Rafe Spall), navzdory naprosto rozdílným povahám, skutečně šťastní. Rodina a přátelé si ale nikdy nemysleli, že jim to vydrží dlouho, a s blížícím se výročím svatby se zdá, že měli pravdu. Objevuje se totiž pokušení v podobě Joshovy bývalé přítelkyně Chloe (Anna Faris) a Natina nového, atraktivního amerického klienta Guye (Simon Baker). Ani jeden z manželů ovšem nechce být tím prvním, kdo to vzdá...(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Dávám tomu rok: pokus o jinou romantickou komedii

čtvrtek, 11. dubna 2013

Americké romantické komedie mají dnes většinou tak standardní průběh, že jakákoli odchylka působí až nepřiměřeně osvěživě. Britská produkční společnost Working Title působí na trhu dvacet let, a za tu dobu uvedla do světa řadu snímků tohoto žánru, které daná pravidla nejen vytvářely, ale i podrývaly a narušovaly. Ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu (1994) se hrdinové rozhodli žít spolu až do smrti bez sňatku, v Notting Hillu (1999) se hollywoodská herecká hvězda snížila k obyčejnému knihkupci a Láska nebeská (2003) nabídla téměř kompletní katalog vztahů a postav romantického žánru.

Zmíněné snímky byly spjaté s osobností scenáristy a režiséra Richarda Curtise, který má na svém kontě i oba Deníky Bridget Jonesové a patří tak k nejvlivnějším a nejúspěšnějším autorům tohoto žánru. Zatím posledním Curtisovým scenáristickým dílem však bylo Spielbergovo drama Válečný kůň - a jeho comebackem se může v rámci "jeho" žánru stát Lásky čas, který se chystá do kin v květnu a který kombinuje sci-fi a milostnou romanci. Poslední romantickou komedií, kterou Working Title vyrobil, byl před pěti lety průměrně zdařilý, ale rozhodně ne vynikající film Určitě, možná. Dávám tomu rok je tak po delším čase návratem k žánru, který tuto společnost proslavil. Jejím scenáristou a režisérem je debutující Dan Mazer, známý díky spolupráci s komikem Sachou Baronem Cohenem (Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu / 2006 – nominace na Oscara, Bruno / 2009).

Romantická komedie o mladém manželském páru, který během prvního roku soužití zjišťuje, že se k sobě nehodí, ovšem není žádným ujetým, bláznivým kouskem, ale pokusem chronicky známá pravidla trošku protřepat a oživit říznou mluvou a některými lehce střelenými scénami - a nabídnout divákovi trochu jinou pointu, než jakou si zvykl očekávat. Jinak je ovšem příběh manželů Nat a Joshe, kteří odhalí značnou nekompatibilitu svých povah a začnou koketovat s myšlenkou nevěry, podřízen známým schématům. Vedle ústřední dvojice (Rafe Spall a Rose Byrneová -  pár postrádající hereckou chemii) se tu objevuje Joshova bývalá americká přítelkyně Chloe (Anna Farisová) a Natin nový, americký klient Guy (Simon Baker) a pár dalších, vesměs nepříliš zajímavých vedlejších postav (výjimku tvoří energická Naomi v podání Minnie Driverové).

Pro Dávám tomu rok platí, že snaha udělat něco jinak je sice chvályhodná, ale žádný zázrak se nekoná, když autorovi chybí timing a vkus a nedokáže sladit britské a americké herce v hlavních rolích (Rose Byrneová je sice Australanka, ale její herectví je hollywoodsky aseptické). Mazerův debut není vyslovená prohra, ale má k prohře docela blízko - což je škoda, protože nápad zkusit to znovu a jinak by společnosti Working Title docela slušel.

Premiéra: 11. 4. 2013

Alena Prokopová

oooo O oooo

TRAILER

https://www.youtube.com/watch?v=DlAdscX67ts

Dávám tomu rok

Dávám tomu rok 1

Dávám tomu rok 1

 
Dávám tomu rok 2

Dávám tomu rok 2

 
Dávám tomu rok 3

Dávám tomu rok 3

 
Dávám tomu rok 4

Dávám tomu rok 4

 
Dávám tomu rok 5

Dávám tomu rok 5

 
Dávám tomu rok 6

Dávám tomu rok 6

 
Dávám tomu rok 7

Dávám tomu rok 7

 
Dávám tomu rok 8

Dávám tomu rok 8

 
Dávám tomu rok 9

Dávám tomu rok 9

 
Dávám tomu rok 10

Dávám tomu rok 10

 
Dávám tomu rok 11

Dávám tomu rok 11

 
Dávám tomu rok 12

Dávám tomu rok 12

 
Dávám tomu rok 13

Dávám tomu rok 13

 
Dávám tomu rok 14

Dávám tomu rok 14

 
Dávám tomu rok 15

Dávám tomu rok 15

 
Dávám tomu rok 16

Dávám tomu rok 16

 
Dávám tomu rok 17

Dávám tomu rok 17

 
Dávám tomu rok 18

Dávám tomu rok 18

 
 
Vytvořeno 3.6.2013 12:48:06 | přečteno 1604x | kino
load