Jarní koncert pěveckých sborů

V sobotu 26. dubna 2008 se v orlovně konal Jarní koncert pěveckých sborů, který pořádal smíšený pěvecký sbor Cantare při Základní umělecké škole Slavičín. Jako posilu si pozval sbor Privatissima z Kolína, vedený sbormistrem Jiřím Šindelářem. Všichni jsme očekávali milé a příjemné setkání, plné krásných písní a skvělých pěveckých výkonů. Naše očekávání se potvrdila do posledního puntíku. Ba myslím, že byla i v mnohém předčena.

Posluchači v zaplněné orlovně vytvořili jak domácímu, tak hostujícímu souboru vnímavou diváckou kulisu. Jako posluchači jsme zklamali prakticky jen jedenkrát, a to při písni „Oh, Happy Day“, kdy nedočkaví posluchači tleskali v místech, kde to neočekával ani autor skladby, natož interpreti.

Kolínský sbor si získal publikum svou bezprostředností a srdečností a sbormistr si pochvaloval, že takový úspěch neměli ještě nikde. Však si pořádný potlesk také zasloužili. Ještě větší ovace sklidil sbor Cantare. Je vidět, a hlavně slyšet, že dlouholetá poctivá práce sbormistryně Anny Frajtové nese zasloužené ovoce. Opět jsme se utvrdili v tom, že i amatérský sbor může podávat profesionální výkony.

Takže moc děkujeme, ale jednoho přece jen litujeme. Nikdo nám totiž neřekl, kdy bude příští koncert.

Jaroslav Končický
starosta

Vytvořeno 4.11.2009 9:10:47 | přečteno 1573x | Marie Rumplíková
load